Participanţii la conferinţă

1. Aghiniței Claudiu, IREX, Trainer IT

2. Aldoiu Mircea, OSIM, Șef Serviciu Arhivă, Bibliotecă, Colecție

3. Ana Ovidiu, IREX,Coordonator Training

4. Andersen Scott, IREX, Director Adjunct

5. Andreescu Vladuț, Biblioteca Județeană Dâmbovița, Metodist

6. Anghelescu Hermina, Wayne State University School of Library & Information Science, Associate Professor

7. Ardelean Teodor, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Director

8. Ardelean Ioan Mircea, Biblioteca Județeană Satu Mare, Manager

9. Asavei Ion, Biblioteca Orăşenească Bicaz, Responsabil bibliotecă

10. Avram Monica, Biblioteca Județeană Mureș, Director

11. Babiciu Mara, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar

12. Balhui Paula, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Bibliotecar

13. Banaurs Dana, Biblioteca Județeană “George Barițiu” Brașov, Bibliotecar

14. Bara Ioan Sebastian, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Director-manager

15. Baran Paul-Andre, IREX, Director Program

16. Barbu Antonela Sofia, Biblioteca Municipală „St. L. Roth” Mediaș, Inspector de specialitate Coordonator CIP

17. Băbuţ Rodica, Biblioteca Comunală Recea, Bibliotecar

18. Băileșteanu Mădălina, Biblioteca Județeană Dolj, Bibliotecar

19. Bărbuş Ioan Gheorghe, Biblioteca Comunală Valea Vinului, Bibliotecar

20. Bedő Melinda, Biblioteca Judeţeană “Kájoni János” , Şef serviciu

21. Beretean Sorina, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar, Șef secție

22. Bichineț Gelu Voicu, Biblioteca Județeană “Nicolae Milescu Spătarul” Vaslui, Director

23. Bistrian Adriana Clara Iţa, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Membru – bibliotecar

24. Boldor Gabriela Marta, Biblioteca Municipală Hunedoara, Membru – bibliotecar

25. Pop Mioara, Biblioteca Judeţeană Alba Iulia, Director

26. Bratu Olimpia, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Vicepreședinte Filială, Director

27. Briceag Mariana, Biblioteca Județeană Dâmbovița, Ajutor analist

28. Bucur Alexandra, IREX, Specialist Selecție și Implementare

29. Burlacu Sorin, Biblioteca Județeană „V. Voiculescu” Buzău, Director

30. Buruiană Letiția, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Director adjunct, Președinte Filială

31. Cadar Dorina, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar, Șef secție

32. Cărăbuş Gheorghe-Gabriel, Biblioteca Bucovinei „I. G. Sbiera” Suceava, Manager

33. Câmpean Viorel, Biblioteca Județeană Satu Mare, Bibliotecar

34. Câmpian Angela, Biblioteca Județeană Satu Mare, Şef serviciu/Preşedinte Filială

35. Cebotari Elena, Filiala „Liviu Rebreanu” a Bibliotecii Municipale “B.P. Hașdeu”, Chișinău,Director

36. Chebac Claudia, Biblioteca Județeană Dâmbovița, Bibliotecar

37. Ciuraru Corina, Biblioteca Județeană ”Panait Istrati” Brăila, Șef serviciu Automatizare

38. Cîşlaru Larisa, Biblioteca Municipală „B.P.Hașdeu” Chișinău, Director adjunct

39. Constantin Clara Maria, Biblioteca Judeţeană “Paul Iorgovici”, Reşiţa, Manager

40. Constantinescu Raluca, Biblioteca Județeană Satu Mare, Bibliotecar

41. Cordea Marta, Biblioteca Județeană Satu Mare, Bibliotecar

42. Costiuc Tatiana, Biblioteca Județeană „Octavian Goga” Cluj ,Șef serviciu

43. Cramarenco Cornelia, Biblioteca Astra Sibiu, Președinte Filială

44. Crihană Ioana, ANBPR, Director Executiv

45. Crișan Monica, Biblioteca Comunală Cetate, Bibliotecar

46. Dabija Elena, Centrul Academic Intrenațional Eminescu, Chișinău, Director

47. Dediu Liviu-Iulian, ANBPR, Vicepreşedinte

48. Dediu Titina-Maricica, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Bibliotecar

49. Didilescu Florin, Biblioteca Județeană „A.D.Xenopol” Arad, Director

50. Dindirică Lucian, Biblioteca Județeană “Alexandru și Aristia Aman” Dolj, Manager

51. Dinică Iulian, Document Imaging Systems SRL, Managing Partener

52. Dobre Bogdan Serafim, Biblioteca Județeană “Antim Ivireanul” Vâlcea, Președinte Filială

53. Dobroiu Lucian Mihai, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Informatician

54. Dragotă Ioana, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar

55. Drăgan Monica, Ambasada SUA, Director – Information Resource Center

56. Dumitru Ghiță, Biblioteca Județeană „Alexandru Odobescu”, Președinte

57. Eftenie Gheorghe, Biblioteca Județeană Bistrița Năsăud, Bibliotecar

58. Eftimie Geta, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Director adjunct

59. Fazakas Eva, Biblioteca Județeană Sălaj, Membru

60. Gavril Anamaria, IREX,

61. Iacşa Nicolae, Biblioteca Judeţeană Alba Iulia, şofer

62. Guy Patricia, Ambasada SUA, Consilier pentru presa si cultura

63. Horotan Paula, Biblioteca Județeană Satu Mare, Şef Serviciu

64. Ifrim Crina, Biblioteca Judeţeană „C. Sturdza” Bacău, Șef Birou Relații cu Publicul

65. Illyes Claudia, Biblioteca Județeană Mureș, Bibliotecar

66. Iordache Eugen, fost Director al Bibliotecii Judeţene Galați, Membru fondator al ANBPR

67. Istrate Claudiu, UER, Director Executiv

68. Jenel Marin, Biblioteca Națională a României, Serviciul Depozit Legal

69. Jianu Nicolae-Dan, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Președinte Filială

70. Kulikovski Lidia, Biblioteca Municipală „B.P.Hașdeu” Chișinău, Director

71. Lăzar Viorica Macrina, Biblioteca Municipală „George Sbârcea” Topliţa, Manager

72. Lemnean Alina, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Președinte Filială

73. Litra Dorina, Biblioteca Județeană “Dinicu Golescu” Argeș, Presedinte Filiala

74. Lokodi Ana, Biblioteca Județeană “Bod Péter” Sf.Gheorghe, Metodist, Secretar Filială

75. Mamaiscaia Cristina, Biblioteca Maramureș Chișinău, Director

76. Manoli Andreea, ANBPR, Asistent Director

77. Marian Mariana, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Preşedinte Filială

78. Matei Dan, Institutul de Memorie Culturală – CIMEC, Director

79. Mărginean Simona, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Membru – bibliotecar

80. Militaru Viorel, Biblioteca Municipală “Ion Barbu” Câmpulung, Bibliotecar

81. Mirișan Ligia, Biblioteca Județeană “Gheorghe Șincai” Oradea, Director manager

82. Mitucă Constantin, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Secretar Filială, Bibliotecar metodist

83. Moglan Tania, Biblioteca Județeană „V. Voiculescu” Buzău, Bibliotecar

84. Moșoiu Floarea Elena, Biblioteca Județeană „Octavian Goga” Cluj, Director adjunct

85. Motoșan Marius, Biblioteca Judeţeană “Paul Iorgovici”, Reşiţa, Bibliotecar

86. Muraru Gabriela, Biblioteca Judeţeană „C. Sturdza” Bacău, Director

87. Murgoci Bogdan, Biblioteca Bucovinei „I. G. Sbiera” Suceava, Metodist, Președinte Filială

88. Mustață Adina, USAMV Iași, Bibliotecar

89. Nazare Daniel, Biblioteca Județeană “George Barițiu” Brașov, Director

90. Neagu Dragoș-Adrian, Biblioteca Județeană ”Panait Istrati” Brăila, Director

91. Neiconi Lăcrămioara, Biblioteca Comunală Bretea Română, Membru – bibliotecar

92. Nestorescu Silvia, ANBPR, Secretar ANBPR

93. Nicoară Nicolae, Biblioteca Județeană „A.D.Xenopol” Arad, Bibliotecar metodist

94. Niculică Alis, Biblioteca Bucovinei „I. G. Sbiera” Suceava, Şef Birou

95. Oliv Mircea, Biblioteca Județeană Bistrița Năsăud, Director

96. Onciu Parascovia, Biblioteca „Transilvania” Chișinău, Director

97. Opaiţ Violeta, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Șef birou

98. Oprean Daniel, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Bibliotecar, Analist programator

99. Panait Ionela, Biblioteca Județeană “Dinicu Golescu” Argeș, Consilier comunicare

100. Pantea Delia, Biblioteca Județeană “Gheorghe Șincai” Oradea, Președinte Filială

101. Penaru Mihaela, Biblioteca Județeană “Dinicu Golescu” Argeș, Vice-președinte Filială

102. Petrescu Victor, fost Director al Bibliotecii Judeţene Dâmbovița, Membru fondator al ANBPR

103. Pleşoianu Ştefan, Biblioteca Județeană Constanța, Vice-președinte Filială

104. Poamă Elena, fost Director al Bibliotecii Judeţene Vaslui, Membru fondator al ANBPR

105. Pop Daniel, IREX, Coordonator Regional Training

106. Pop Florica, Biblioteca Județeană Sălaj, Președinte

107. Pop Olimpia, fost Director al Bibliotecii Judeţene Bistrița Năsăud, Membru fondator al ANBPR

108. Popa Doina, ANBPR, Președinte ANBPR

109. Popa Maria, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Cenzor Filială; Șef serviciu

110. Popescu Camelia, Biblioteca Județeană ”Panait Istrati” Brăila, Bibliotecar

111. Popescu Mirela-Cristina, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Bibliotecar

112. Poptămaș Dimitrie, fost Director al Bibliotecii Judeţene Mureș, Membru fondator al ANBPR

113. Postăvaru Alice, OSIM, Șef Serviciu Desene și Modele

114. Răileanu Leta, Biblioteca Județeană ”Panait Istrati” Brăila, Bibliotecar

115. Râpeanu Anca, IREX, Specialist CPC şi Inovatii

116. Rotaru Valentina, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar

117. Roșca Laura, Biblioteca Județeană Bistrița Năsăud, Redactor

118. Seserman Marcel, Biblioteca Județeană Bistrița Năsăud, Șef Serviciu Relații cu publicul

119. Simon Alina, Biblioteca Județeană Bistrița Năsăud, Șef serviciu asistentă specialitate

120. Stanca Sorina, Biblioteca Județeană „Octavian Goga” Cluj, Director

121. Stanciu Anișoara, Biblioteca Comunală Slobozia Conachi, Galați, Bibliotecar

122. Şanta Dana, Biblioteca Județeană Satu Mare, Informatician

123. Șerban Luminița, Biblioteca Județeană “Nicolae Milescu Spătarul” Vaslui, Șef serviciu

124. Ștefanache Aurel, Editura Tipo Moldova, Director

125. Ștefănescu Alexandru, Biblioteca Județeană Dâmbovița, Șef Relații cu Publicul

126. Ștefănescu Ștefan, Biblioteca Municipală “Ion Barbu” Câmpulung, Director

127. Tănase Lucia, Biblioteca Municipală Hunedoara, Membru – responsabil de bibliotecă

128. Teodorov Ștefana, OSIM, Expert Bibliotecă

129. Tipa Nicoleta-Doina, Biblioteca Bucovinei „I. G. Sbiera” Suceava, Bibliotecar

130. Trifan Mihaela Elena, Biblioteca Județeană “Nicolae Milescu Spătarul” Vaslui, Bibliotecar

131. Ţepeluş Georgeta, Biblioteca Comunală Sărmaş, Bibliotecar

132. Ţifrea Doina Ecaterina, Biblioteca Municipală „George Sbârcea” Topliţa, Vicepreședinte Filială

133. Ujică Aurica Maria, Biblioteca Municipală „George Sbârcea” Topliţa, Bibliotecar

134. Ungurean Oana, Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare, Bibliotecar

135. Vădan Carmen, Biblioteca Județeană Dâmbovița, Manager

136. Văileanu Cristina, IREX, Specialist Dezvoltare

137. Vlad Luminiţa, Biblioteca Județeană „V. Voiculescu” Buzău, Șef Birou

138. Vulcan Luminiţa Mioara, Biblioteca Judeţeană „Ovid Densușianu” Hunedoara – Deva, Membru – şef serviciu

139. Zamfir Alina, EOS, Manager proiect

Advertisements

2 Responses to Participanţii la conferinţă

  1. Bedő Melinda says:

    Dragi colegi,
    a fost o mare placere sa parcurg lista cu multe nume cunoscute.
    Daca numai atata ar fi fost meritul Asociatiei, ca am reusit sa ne cunoastem, si a organizatorilor, ca au reusit sa ne adune, tot n-ar fi fost putin!

    Pe curand,
    Melinda

    • ioanadragota says:

      E ciudat să vă răspundem acum. Atunci nu am putut. Dar nu vreau să încheiem blogul fără să fi răspuns cu mulţumiri tutror celor ce ne-au încurajat şi au fost alături de noi. Mulţumim!
      Şi poate va mai fi şi un alt “pe curând…”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s